نحوه گذاشتن استوری در اینستاگرام ||استوری چیست؟||استوری اینستاگرام

نحوه گذاشتن استوری در اینستاگرام \استوری چیست؟\استوری اینستاگرام

ابتدا قبل از اینکه نحوه گذاشتن استوری را به شما آموزش دهیم تعریف میکنیم که استوری چیست .

استوری چیست؟

استوری اینستاگرام توانایی جدید در اینستاگرام برای به اشتراک گذاری لحظات جالب با دیگر کاربران اینستاگرام می باشد و میشود بگوییم جایگزین فیلم هایی شد که زمان زیادی را از مخاطبان برای آپلود می گرفتند. 

استوری در اصل یک صحنه کوتاه است که به وسیله ویدیو و تصاویر ها گذاشته می شود شما با استوری می توانید تمام لحظات جالب که در طول شبانه روز اتفاق می افتد را به فالوورهای خود نشان دهید.

با نگاه استوری ، فالوورهای شما ناظر اتفاق های افتاده شده در طول شبانه روز هستند.

انواع استوری اینستاگرام

استوری لایو (Live)

هنگام آغازلایو ستوری تمام فالوورهای پیج از استوری شما باخبر می شوند. لایو استوری در واقع یک فیلم است که حداکثر 24 ساعت زمان داشته و شما می توانید در این مدت به طور زنده ویدیو را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

افرادی که در آن لحظه لایو شما را نگاه میکنند، می توانند به استوری شما اضافه، و درباره آن نظر دهد.

بعد از اینکه فردی نظر خود را نوشت و ارسال نمود، شما می توانید در همان جا پاسخ آن را بدهید.

استوری نرمال (Normal)

در استوری نرمال شما میتوانید از بین تصاویری که در گالری خود دارید، یا عکسی که با دوربین موبایل خود می گیرید و یا فیلمی که از قبل در گالری خود دارید یا در همان زمان فیلم برداری می نمائید، با سایر کاربران (فالوورها) به اشتراک بگذارید.

استوری بومرنگ (Boomerang)

این است که چندین عکس را به هم بچسبانید و به طور گیف انیمیشن آن را با فالوورهای اکانت خود به اشتراک بگذارید، از استوری بومرنگ استفاده کنید.

استوری ریوایند (Rewind)

این استوری فقط برای ارسال ویدیوکاربرد دارد. به این طورکه شما ویدیویی کوتاه (حداکثر 20 ثانیه) گرفته و با سایر مخاطبان به اشتراک می گذارید. زمانی که ویدیوشما پخش شود، از انتها به ابتدا پخش می شود و این روند ادامه خواهد داشت.

استوری هندزفری (Hands-free)

استوری هندزفریمثل استوری ریوایند است با این تفاوت که پخش ویدیو از ابتدا به انتها بوده و تکرار می شود.

چگونه در اینستاگرام استوری بگذاریم؟

همان طور که می دانید، توانایی استوری در دو ورژن (نسخه) آخر اینستاگرام موجود می باشد. پس قبل از هر اقدامی، از بروز بودن اپلیکیشن اینستاگرام مطمئن شوید.

برای گذاشتن استوری در اینستا گرام کار های زیر را انجام دهید:

نحوه گذاشتن استوری در اینستاگرام

روی Your Story بزنید

انواع استوری اینستاگرام
شروع استوری

سپس در قسمت جدیدی که برای شما نشان داده می شود، یکی از انواع استوری را انتخاب کنید. (برای عوض کردن نوع استوری به چپ و راست بکشید)

استوری خود را ارسال کنید

برای آغاز انواع استوری روی کلید دایره ای بزنید تا استوری شما شروع شود[/caption] قبل از فرستادن استوری، می توانید با استفاده از ویرایشگر اینستاگرام، بر روی تصاویر یا فیلم خود، متن یا شکلک بگذارید.

شما سه کلید مشاهده می کنید. توضیح دکمه ای که با فلش سفید و نوشته Next تعیین شده است:

با استفاده از این کلید می توانید استوری خود را برای فراد خاص یا منتخب خود ارسال کنید. توضیح کلیدی که با فلش زرد و نوشته Your Story مشخص شده است:

برای فرستادن استوری از این کلید استفاده می کنیم. توجه کنید که با زدن دکمه فوق، استوری شما برای همه ی فالوورهای پیج اینستاگرام تان قابل مشاهده می باشد.

توضیح کاید با فلش قرمز و نوشته Save : با زدن این دکمه استوری شما ارسال نشده اما در گالری و در پوشه اینستاگرام ذخیره می گردد. 

نحوه گذاشتن استوری در اینستاگرام به صورت زنده (live)

 ارسال فیلم زنده از ویژگی های اصلی و جالب استوری اینستاگرام است. در این ویژگی کاربران شما می توانند حوادث روزمره شما را به طور زنده مشاهده کنند.

اما چطور می توان از قابلیت live استوری استفاده کرد؟ گذاشتن استوری در اینستاگرام به طور زنده کار سختی نیست.

برای گذاشتن استوری در اینستاگرام به صورت لایو لازم است بعد از فعال شدن دوربین گوشی خود ، تعدادی گزینه پایین گوشی خود مشاهده خواهید کرد در میان گزینه های  موجود  گزینه Live را انتخاب کنید.

و کلیدStart Live Video را فشار دهید. بنابراین به این صورت فرآیند استوری اینستاگرام شما آغاز خواهد شد.

افزودن فیلتر به عکس و ویدئو در استوری

استوری اینستاگرام قابلیت های زیادی دارد که یکی از این قابلیت های اضافه کردن فیلتر عکس و ویدئو بر روی تصاویر و و یدئوهای منتشر شده در استوری است. تنوع فیلترها در استوری بدون شک به متنوعی فیلترها در ارسال پست اینستاگرام نیست ، اما با این حال با استفاده از این فیلترها می توانید جذابیت استوری اینستاگرام خود را دو چندان کنید. برای جابجایی و مشاهده انواع فیلترها در استوری می توانید انگشت خود را به بر روی فیلترها به سمت راست و چپ بکشید.

قابلیت ادیت در گذاشتن استوری

فعال سازی فیلترهای صورت در استوری اینستاگرام

فیلترهای صورت یکی از خصوصیت های جذاب اینستاگرام می باشد.این فیلترهای نیز در هنگام گذاشتن استوری در اینستاگرام نیز در دسترس شما خواهد بود این روش با استفاده از فناوری هوش مصنوعی قادر به تشخیص صورت شما به طور خودکاراست با استفاده از این قسمت شما می توانید فیلترهای جذابی را به صورت چهره خود اضافه کنید. از ویژگی های اصلی فیلترهای صورت این است که شما می توانید قبل و یا هنگام فیلم گرفتن به صورت خود اضافه کنید. 

نحوه گذاشتن استوری در اینستاگرام

نکته ای در مورد نحوه ارسال استوری :

در قسمت تنظیمات نرم افزاراینستاگرام شما می توانید تنظیمات پیش فرض برای استوری را ببینید و یا تغییر دهید.

برای مثال تعیین کنید که استوری شما برای چه کسانی مخفی باشد. امیدواریم که مطلبی که گذاشتم، آموزش خوبی درباره آموزش نحوه ارسال استوری در اینستاگرام به شما داده باشد.

شما میتوانید برای خدمات بیشتر اینستاگرام به سایت pasha-member.ir مراجعه کرده که شامل خدمات تلگرامی هم میباشد وبرای آشنایی بیشتر با پشتیبانی سایت در ارتباط باشید. تا مطلبی بعد بدرود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*