نحوه فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام|تایید هویت اینستاگرام

آموزش ثبت و تغییر شماره تلفن و ایمیل اینستاگرام (رفع مشکل غیرفعال شدن حساب)

اگر از اینستاگرام استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم که همین حالا نسبت به فعال سازی سرویس تایید هویت دو مرحله ای (Two Factor Authentication) وارد عمل شوید و ریسک هک شدن اکانت خود را به شدت کاهش دهید.

در این قسمت برآنیم که به آموزش تصویری نحوه فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام بپردازیم. با پاشا ممبر همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با فعال سازی تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام

قطعا با قابلیت تایید هویت دو مرحله ای یا همان Two Factor Authentication آشنایی دارید. تایید هویت دو مرحله ای یک سرویس امنیتی است که می‌تواند به شدت خطرهک شدن پیج های مختلف شما را کاهش دهد.

قابلیت تایید هویت دو مرحله ای درقالب سرویس‌های مختلفی ارائه شده که برخی از آن‌ها شامل اکانت های گوگل، واتساپ، تلگرام و…می‌شود.

وقتی که قابلیت تایید هویت دو مرحله ای را برای اکانت خاصی فعال کنید، فقط وارد کردن رمز عبور اصلی در حین تلاش به منظور ورود به آن کافی نخواهد بود و شما باید به شیوه دیگری که انتخاب کرده بودید هم هویت خود را به تایید برسانید.

بنابراین تایید هویت کاربر شامل دو مرحله می‌شود، از اینرو نام قابلیت مورد نظر تایید هویت دو مرحله ای برگز یده شده است.

فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای می‌تواند تقریبا دسترسی افراد سودجو یا هکرها با اکانت های مختلف کاربران را غیر ممکن کند.

زمانیکه قابلیت تایید هویت دو مرحله ای برای اکانت شما فعال باشد، حتی اگر فردی به پسورد یا رمز عبور اولیه شما دسترسی داشته باشید هم قادر به لاگین شدن و دزدیدن اطلاعات آن نخواهد بود چرا که در مرحله دوم تایید هویت دچار مشکل می‌شود.

اما علاوه بر سرویس‌ها و برنامه‌هایی نام برده شده، اینستاگرام هم از قابلیت تایید هویت دو مرحله ای پشتیبانی می‌کند. از آنجایی که اینستاگرام محل بارگذاری و ارسال فایل‌های تصویری و شخصی افراد است، توصیه می‌کنیم که حتما قابلیت تایید هویت دو مرحله ای را برای آن فعال کنید.

اما چگونه می‌توانید تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام رافعال کرد؟

فعال سازی سرویس تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام به هیچ عنوان پروسه پیچیده‌ای نیست. شما به سادگی و تنها با طی کردن چند مرحله ساده در نسخه اندرویدی و آی او اس اینستاگرام قادر به فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله ای خواهید بود.

در اینجا قصد داریم به آموزش تصویری وگام به گام نحوه فعال سازی قابلیت تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام بپردازیم.

چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود باتیم تخصصی پاشا ممبر تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. باپاشا ممبرهمراه باشید


آموزش فعال کردن سرویس تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام

اگر قصد دارید که قابلیت تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام را فعال کنید، کافیست که مراحل زیر را طی نمایید:

آموزش فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام

ابتدانرم افزاراینستاگرام را در گوشی اندروید یا آی او اس خود اجرا کنید. از منوی پایین صفحه به بخش پروفایل (آیکون آدمک) مراجعه کنید. در نسخه اندرویداینستاگرام باید آیکون سه نقطه موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید اما در نسخه آی او اس اینستاگرام باید آیکون چرخ دنده موجود در همین بخش را لمس نمایید.

پس از لمس گزینه نام برده شده به منویی هدایت می‌شوید که گزینه Two factor Authentication در آن ارائه شده است. این گزینه را لمس کنید.

تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام

اکنون باید گزینه Require Security Code را فعال کنید.

تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام

در پنجره پاپ آپ نمایش داده شده هم گزینه Turn on را لمس کنید

تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام

در این زمان اینستاگرام برای شما یک پیامک حاوی کد امنیتی خاصی را ارسال می‌کند. کدی که از طریق پیامک دریافت کردید را دراینستاگرام وارد کنید.

دقت کنید که اگر هنوز شماره تماس خود را در اکانت اینستاگرامتان فعال نکرده باشید، لازم است تا ابتدا نسبت به فعال سازی و تایید شماره تماس خود اقدام و سپس کد امنیتی قابلیت تایید هویت دو مرحله ای را از این طریق دریافت کنید.

تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام

پس از زدن کد تایید، اینستاگرام چند کد امنیتی یا اصطلاحا (Backup Code) را در اختیارتان قرار می‌دهد تا در شرایط خاص بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. می‌توانید با لمس گزینه Copy Codes آن‌ها را کپی و در هر جای دیگری ذخیره کنید یا از این کدها اسکرین‌شات بگیرید تا در شرایط لزوم قابل دسترس باشند.

تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام

به همین آسانی تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام انجام شد . از هم اکنون هر زمان که به منظور ورود به اکانت اینستاگرامتان اقدام کنید، باید از دو مرحله تایید هویت عبور نمایید، پس فقط به خاطر داشتن رمز عبور اکانت برایتان کافی نیست.

جمع‌بندی نهایی

همانطور که دیدید در این مقاله به آموزش تصویری نحوه فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان تیم تخصصی پاشا ممبرحاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

09371434180 | تلگرام


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*